Elk merk telt zijn vrachtwagenlocaties apart van zijn totale netwerk.
Tankkaart voor vrachtwagens in België: netwerk, tol en accijnsrecuperatie per kaart in 2026
Uw chauffeurs tanken elke week voor duizenden euro’s. Op die factuur staan drie verschillende kosten, namelijk de literprijs, de bijdrage voor de kaart en de tol per kilometer. Alleen die middelste publiceert een aanbieder op zijn website. U kiest een tankkaart voor vrachtwagens dus op het netwerk van uw routes en op de kosten die u achteraf terugvordert. Vergelijk tot 5 gratis en vrijblijvende offertes en zie welke literprijs uw vloot krijgt.
Wat betaalt uw vloot per liter?
Beschrijf uw vloot een keer en ontvang tot 5 offertes van tankkaartaanbieders, gratis en vrijblijvend.
Vergelijk tankkaartenWat betaalt uw vloot per liter?
Beschrijf uw vloot een keer en ontvang tot 5 offertes van tankkaartaanbieders, gratis en vrijblijvend.
Vergelijk tankkaarten- De accijns op professionele diesel levert 0,1913 euro per liter terug vanaf 7,5 ton.
- DKV, Q8 en WEX publiceren hun kaartbijdrage, TotalEnergies, Radius, FleetPass en UTA niet.
- Vlaanderen rekent sinds 1 juli 2026 een CO2-component bovenop de kilometerheffing.
- Shell telt meer dan 2.500 vrachtwagenstations in Europa, Esso meer dan 4.550 locaties.
- Een vrachtwagen verbruikt gemiddeld 30 liter diesel per 100 kilometer.
Wat kost een tankkaart voor vrachtwagens per maand?
Een tankkaart voor vrachtwagens kost 0 tot 5,49 euro per maand per kaart bij de uitgevers die hun tarief publiceren. DKV Mobility, WEX en Q8 zetten hun bedragen online, terwijl TotalEnergies, Radius, FleetPass en UTA Edenred op offerte rekenen. Bij Q8 hangt de prijs aan het pakket en niet aan de losse kaart. Die maandbijdrage weegt hoe dan ook licht tegenover uw literprijs en uw tolkosten.
De kaartbijdrage per aanbieder
DKV Mobility, WEX, Q8 en CAPS zetten hun bedrag online, de rest werkt op offerte. De bijdrage geldt per kaart, behalve bij Q8, waar het pakket telt.
| Uitgever | Kaart of pakket | Bijdrage per maand |
|---|---|---|
| DKV Mobility | DKV Card, vrachtwagenpark | 0,00 euro |
| DKV Mobility | DKV Card Climate | 0,00 euro |
| DKV Mobility | Fleet Card, limiet 1.000 euro | 3,50 euro |
| DKV Mobility | Future Fuel Card | 3,50 euro |
| DKV Mobility | Fleet Card +Charge | 5,49 euro |
| DKV Mobility | InstantFuel | 2,49 US-dollar |
| WEX, uitgever Esso Card | Pasbijdrage per kaart | 5,00 euro excl. btw, of 50,00 per jaar |
| Q8 | Pakket Compact, 1 tot 4 kaarten | 0 euro |
| Q8 | Pakket Plus, 5 tot 30 kaarten | 9,99 euro |
| Q8 | Pakket Corporate, 30 kaarten of meer | 49,99 euro |
| CAPS | Energy Card, laadgedeelte | 4 euro excl. btw |
| TotalEnergies | Eurotrafic | Op offerte |
| Shell | euroShell Card | Niet gepubliceerd |
| Radius | Network Fleet Card, Fleetpass | Niet gepubliceerd |
| FleetPass | Tankkaart eigen netwerk | Niet gepubliceerd |
| MAES | Europe Card | Niet gepubliceerd |
| UTA Edenred | UTA-kaart | Niet gepubliceerd |
DKV Mobility voert acht kaarten in de Belgische webshop. De DKV Card kost 0,00 euro per maand en mikt op een vloot met meer dan 20 procent vrachtwagens. DKV rekent geen jaarbijdrage, geen inschrijfkosten en geen minimumafname, wat de drempel voor een tweede of derde kaart laag houdt.
WEX geeft de Esso Card uit voor 5,00 euro per maand en rekent de eerste zes maanden geen accountkosten aan. Naast Esso Card Europe bestaat er ook een nationale Esso tankkaart tegen dezelfde pasbijdrage. Bij Q8 bepaalt het aantal kaarten het pakket, met daarbovenop 9,99 euro eenmalig voor een fysieke kaart in Compact. De extra korting in twee stations geldt alleen bij Plus en Corporate. CAPS rekent voor het laadgedeelte 4 euro exclusief btw per maand zonder transactiekosten, en publiceert de prijs per kilowattuur niet.
De toeslagen die pas op de factuur staan
WEX rekent bovenop de pasbijdrage een servicetoeslag van tot 5 procent op brandstof en tot 5 procent op tol. Een vervangingskaart kost 15,00 euro, een papieren factuur 8,00 euro en een verlate betaling 20,00 euro. Die tarieflijst komt van WEX Inc., dat naast de Esso Card ook een eigen WEX tankkaart met meer dan 6.500 Benelux-stations verkoopt.
Accounts die de afgelopen maand minder dan 300 liter afnamen, betalen daarbovenop 18,00 euro administratiekosten. Een vrachtwagen haalt die 300 liter in een enkele tankbeurt, dus voor uw trekkers valt die post weg. Een vrachtwagenbedrijf met stilliggende reservekaarten betaalt hem wel, en dan loopt het op tot 216 euro per jaar per kaart. Shell rekent 2 euro per papieren factuur, Q8 2,48 euro voor een laadpas.
De pompprijs is niet altijd de rekenprijs
Shell werkt bij de euroShell Card met wekelijkse vaste prijzen. Die maakt Shell vooraf bekend, zodat u elke week weet wat u voor uw brandstof betaalt. Shell noemt daarbij geen vaste dag. De korting loopt via Differentiated Discount Groups, een structuur waarvan Shell het bedrag niet publiceert. FleetPass hanteert ook wekelijkse vaste prijzen in het eigen netwerk, zonder dag en zonder bedrag erbij.
DKV waarschuwt zelf dat de brutoprijsbasis bij Aral- en Shell-stations een hoge landelijke adviesprijs kan zijn. Die prijs komt niet altijd overeen met het bord aan het station, en DKV verwijst daarvoor naar de klantomgeving en de app. Een vrachtwagenchauffeur die aan de pomp vergelijkt, kijkt dus naar het verkeerde getal. Diesel B7 staat in 2026 op 2,356 euro per liter inclusief btw volgens de FOD Economie, dus een toeslag van vijf procent is 11,8 cent.
Wat kost een tankkaart voor uw vrachtwagenvloot?
Uw korting per liter
Erkende aanbieders berekenen die op uw aantal vrachtwagens en uw jaarverbruik.
Tot 5 voorstellen
Een aanvraag, en u legt de tarieven van meerdere aanbieders naast elkaar.
Gratis en vrijblijvend
U beslist pas nadat u de literprijzen hebt gezien.
Tankkaarten voor vrachtwagens vergeleken op netwerk, tol en diensten
De behoeften van een transporteur draaien om netwerk, tolkosten en diensten, en niet om de maandbijdrage. De tabel zet de vrachtwagentankkaarten van tien aanbieders naast elkaar, met per aanbieder wat die zelf publiceert.
| Aanbieder | Kaartkost | Stations België | Stations Europa | Vrachtwagenlocaties | Tol | AdBlue | Pechverhelping |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TotalEnergies Eurotrafic | Op offerte | 530 | 17.000+ | 40+ truckstations | 16 landen | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| Shell euroShell Card | Niet gepubliceerd | Niet apart gepubliceerd | 40.000 wereldwijd, plus 12.000 partners | 2.500+ in Europa | Optioneel | Ja, AdBlue-pompen | Ja, gratis in Europa |
| Q8 liberty card en Q8Truck | 0, 9,99 of 49,99 per pakket | 450 | 2.000 in de Benelux | 600 in Europa, 36 in België | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| Esso Card Europe, WEX | 5,00 excl. btw | 710+ aanvaardingslocaties | 13.300+ in 7 landen | 4.550+ in Europa | Toeslag tot 5% | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| DKV Card | 0,00 euro | Geen eigen stations | Niet gepubliceerd, 50+ servicelanden | Niet gepubliceerd | BOX EUROPE, 19 diensten in 16 landen | Niet gepubliceerd | DKV ASSIST |
| MAES Europe Card | Niet gepubliceerd | 1.100 | 69.000+ | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| Radius Fleetpass Europe | Niet gepubliceerd | 2.000+ | 18.000+, waarvan 4.000 Benelux | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| FleetPass | Niet gepubliceerd | 1.800+ | 2.900+ in de Benelux | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| CAPS Energy Card | 4 euro excl. btw, laden | Deel van 3.000+ | 3.000+ Benelux en Frankrijk | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd | Niet gepubliceerd |
| UTA Edenred | Niet gepubliceerd | Niet apart gepubliceerd | 70.400 in 40 landen | Niet gepubliceerd | UTA One next, 19 landen | Niet gepubliceerd | Ja |
Zo leest u deze tabel
Een acceptatienetwerk is geen eigen netwerk. DKV Mobility bezit in België geen eigen stations en werkt volledig via partnerstations van andere merken. De 710 locaties van Esso tellen plaatsen waar de kaart aanvaard wordt, met partnermerken als Shell, BP, G&V en Avia erbij. Esso publiceert zelf geen Belgisch stationsaantal. UTA Edenred telt 70.400 tankstations naast 92.570 acceptatiepunten, en dat tweede cijfer telt tol en diensten mee. Datzelfde onderscheid bepaalt bij elke multimerken tankkaart hoeveel pompen u werkelijk opent.
Radius en Shell spreken zichzelf tegen, en dat verandert uw vergelijking. Radius noemt 2.000 Belgische stations op zijn kaartpagina en 2.200 op zijn multimerkenpagina. Shell zet er zelf drie naast elkaar: 270 eigen stations, 1.850 via partners en 2.500 vrachtwagenstations in Europa. Reken dus met het cijfer dat bij uw kaart hoort. Vraag het bij de offerte op papier.
Voordelen en nadelen van een tankkaart voor een transportvloot
Voor een vloot wegen de administratie en de fiscale posten zwaarder dan de kaartprijs. De nadelen zitten vooral in de toeslagen en de voorwaarden die pas in een voorstel staan.
Voordelen
- Een factuur voor het hele wagenpark, bij Shell wekelijks
- Tol op dezelfde kaart, bij Eurotrafic in zestien landen
- AdBlue-pompen, hoge overkappingen en beveiligd parkeren op vrachtwagenstations
- Btw-recuperatie per land bij DKV Mobility en UTA Edenred
- Pincode per kaart, kaartlimieten en blokkering op elk moment
Nadelen
- Alleen DKV publiceert een korting per liter, namelijk 2 cent op de Future Fuel Card
- Toeslagen op brandstof en tol lopen bij WEX tot 5 procent
- WEX rekent 18,00 euro per maand onder 300 liter afname
- De brutoprijsbasis kan bij Aral en Shell een adviesprijs zijn
- Kredietcontrole en bedrijfsnaam zijn bij de meeste kaarten verplicht
De kaarten met een eigen vrachtwagennetwerk
TotalEnergies, Shell, Q8 en Esso bouwen als aanbieder zelf stations voor zwaar transport en zetten die op hun kaart. Wie vaste routes rijdt, kiest op de dichtheid van dat merknetwerk.
De vier merknetwerken voor zwaar transport
-
TotalEnergies Eurotrafic en het AS 24-netwerk
Eurotrafic is de internationale kaart van TotalEnergies, naast National Fleet en de Benelux-kaart. TotalEnergies telt 530 tankstations in België en meer dan 17.000 in Europa, zonder daar een aantal landen bij te noemen. Van die Belgische stations zijn er meer dan 40 ingericht als truckstation, met snelle pompen, vrachtwagenparking, douches en catering. AS 24 is het aparte netwerk voor internationaal transport en staat los van die 17.000. Tol loopt via Eurotrafic in zestien landen, en het beheer via het Fleet Portal van Circle K. De TotalEnergies tankkaart bestaat dus in drie vormen, elk met een eigen dekking.
-
Shell euroShell Card
De euroShell Card is het vrachtwagenproduct van Shell, met meer dan 2.500 stations speciaal opgezet voor vrachtwagens in Europa. Shell noemt daar AdBlue-pompen, beveiligd parkeren, rijstroken voor zwaar vervoer, wasvoorzieningen en hoge overkappingen. U kiest tussen alleen België of heel Europa, en pechverhelping in Europa zit gratis in de kaart. Shell geeft korting op Shell diesel in België zonder het bedrag te publiceren. De gewone Shell tankkaart opent een ander netwerk, met 270 eigen stations in België.
-
Q8Truck en de Q8 Liberty card
Q8Truck is het vrachtwagennetwerk van Q8 en telt 600 stations in Europa, waarvan 36 in België. Het gewone Q8-netwerk is veel groter, met 450 Belgische stations en 2.000 in de Benelux. De Q8 liberty card is de brandstofkaart uit die reeks, naast de electric card en de mobility card. Benelux-dekking is bij de Q8 liberty card een betalende optie, waarvan Q8 het bedrag niet noemt. De Q8 Liberty tankkaart kent drie pakketten, waarvan Compact zonder maandbijdrage komt.
-
Esso Card Europe
Esso Card Europe is de internationale variant naast Esso Card National, uitgegeven door WEX Inc. De kaart geeft toegang tot meer dan 4.550 vrachtwagenlocaties in Europa en 13.300 locaties in zeven landen. Daarvan liggen er meer dan 700 langs de snelweg en zijn er meer dan 7.500 dag en nacht open. Die drie cijfers gelden voor Europa en niet voor België, dus een vloot die alleen hier rijdt, moet de Belgische dekking apart laten bevestigen.
De multimerkkaarten voor gemengde en internationale vloten
Een multimerkkaart koopt geen stations maar acceptatie, en dat past bij internationaal transport en bij een vloot die overal tankt. DKV Mobility, Radius, MAES, CAPS en UTA Edenred verkopen zo een kaart als aanbieder op de Belgische markt.
DKV Card en DKV Fleet Card
DKV Mobility zit sinds 1934 in Ratingen en bedient ongeveer 430.000 actieve klanten in meer dan 50 servicelanden. De DKV Card kost 0,00 euro per maand en de Fleet Card 3,50 euro, met een limiet van 1.000 euro. De Fleet Card +Charge komt op 5,49 euro. De Future Fuel Card kost 3,50 euro en bespaart 2 cent per liter diesel, het enige literbedrag dat DKV publiceert. Beheer loopt via de DKV Cockpit, met buitenlandse btw-recuperatie per land, DKV ASSIST, beveiligde vrachtwagenparkings en wasstraten. De DKV Mobility tankkaart bestaat in acht varianten, van nul tot 5,49 euro per maand.
Radius: Network Fleet Card en Fleetpass
Radius voert drie producten, met de Network Fleet Card voor nationaal gebruik en Fleetpass voor de rest. NFC en Fleetpass delen daarbij hetzelfde systeem voor facturatie en beheer. Die nationale Network Fleet Card, afgekort NFC, geeft toegang tot meer dan 2.000 Belgische stations in wat Radius een voordelig low cost netwerk noemt. Fleetpass Europe telt meer dan 18.000 tankstations in Europa, waarvan 4.000 in de Benelux, plus meer dan 1.018.000 laadpunten. Het portaal Radius Velocity hoort gratis bij elke kaart, en Radius publiceert nergens een kaartkost of een korting per liter.
FleetPass is een kaartfamilie en geen prijssysteem. FleetPass bevestigt wel een vaste verminderde weekprijs in het eigen netwerk, dat meer dan 1.800 Belgische en meer dan 2.900 Benelux-stations telt. De facturen volgen de zesde EU-btw-richtlijn, en stations zoekt u met e-Route.
MAES Europe Card
De MAES Europe Card loopt via de DKV Cockpit en geeft toegang tot meer dan 69.000 tankstations in Europa. MAES zelf telt 1.100 stations in België en 1.750 in de Benelux. Een vloot die hier tankt en in Europa doorrijdt, gebruikt dus een kaart voor twee heel verschillende netwerken. De gewone MAES tankkaart blijft binnen die 1.100 Belgische stations.
CAPS Energy Card
De CAPS Energy Card komt van G&V Energy Group en is 100 procent Belgisch. De kaart dekt meer dan 3.000 tankstations in de Benelux en Frankrijk, plus meer dan een miljoen laadpunten in Europa en 50.000 in België. Bij snelladen bij Allego en IONITY in België geeft CAPS 5 procent korting zonder roamingkosten. CAPS kiest bewust voor een vaste maandfee in plaats van transactiekosten, zodat u vooraf weet wat een maand kost.
UTA Edenred
UTA Edenred is de handelsnaam van UNION TANK Eckstein, onderdeel van Edenred, met 70.400 tankstations in Europa. In Duitsland komt UTA aan 98 procent dekking van alle tankstations, met partnermerken als Aral, Shell en Total. De diensten gaan verder dan tanken, met pechverhelping, carwash, onderhoud, ferries, parking, voertuighuur en grensafhandeling. Voor de buitenlandse btw-recuperatie geeft UTA tot 40 procent korting op de commissie, en het vlootbeheer loopt via UTA SmartConnect.
Hoeveel diesel verbruikt een vrachtwagen per jaar?
Webfleet rekent voor een moderne vrachtwagen met 30 liter diesel per 100 kilometer. Bij dat verbruik telt elke cent korting per liter op tot honderden euro’s per jaar, en dat is het grootste voordeel van vrachtwagentankkaarten.
Verbruik per 100 kilometer
Het laadvermogen bepaalt het verbruik meer dan de rijstijl. Webfleet meet 25 liter per 100 kilometer bij een vrachtwagen met 16 ton laadvermogen en 38 liter bij een zwaardere met 23,5 ton. Uw eigen gemiddelde ligt daar ergens tussen.
Twee cent per liter, doorgerekend op een jaar
Neem als rekenvoorbeeld een vrachtwagen die 120.000 kilometer per jaar rijdt aan 30 liter per 100 kilometer. Die verbruikt 36.000 liter diesel per jaar. Twee cent korting per liter levert dan 720 euro per vrachtwagen per jaar op, en bij twintig vrachtwagens 14.400 euro. Reken de som na met uw eigen jaarkilometers, want die 120.000 is hier een aanname.
AdBlue als percentage van uw dieselverbruik
AdBlue-producent Yara rekent op 4 tot 6 procent van het dieselverbruik. Dat is ongeveer 5 liter AdBlue per 100 liter diesel, of ongeveer 1,5 liter per 100 kilometer. Yara waarschuwt daarbij dat het product aan strikte ISO-normen moet voldoen, en dat een goedkopere ureumoplossing het katalysatorsysteem vervuilt. Bij 36.000 liter diesel gaat het dus om ongeveer 1.800 liter AdBlue per jaar. Een kaart zonder AdBlue stuurt uw chauffeur voor dat volume naar een tweede betaalmiddel.
Uw jaarverbruik bepaalt uw korting, niet uw kaartprijs
DKV Mobility, Shell, TotalEnergies en Radius stemmen hun tarief af op uw jaarverbruik en uw routes. Vraag tot 5 voorstellen aan, gratis en vrijblijvend.
Waarom heeft een vrachtwagen een ander tankstation nodig?
Een vrachtwagen heeft een station nodig met voldoende vrije hoogte, een hogedebietpomp en een rijstrook waar een oplegger in past. Daarom telt een aanbieder zijn netwerk van vrachtwagenstations apart van zijn totale netwerk.
Doorrijhoogte, hogedebietpompen en rijstroken
Shell noemt bij zijn 2.500 vrachtwagenstations hoge overkappingen die voldoende vrije hoogte geven, rijstroken voor zwaar vervoer en AdBlue-pompen. TotalEnergies richt meer dan 40 truckstations in met snelle pompen, vrachtwagenparking, douches en catering. Dat verschil in aantallen is groter dan het lijkt. TotalEnergies telt 530 Belgische stations waarvan er 40 voor vrachtwagens zijn ingericht, en Q8 telt 450 Belgische stations tegenover 36 Q8Truck-locaties.
Beveiligde parking en TAPA-certificering
Een beveiligde parking hoort bij het netwerk en niet bij de extra’s. Dat geldt dubbel voor ladingen die een nacht blijven staan. DKV Mobility biedt beveiligde vrachtwagenparkings aan bij zijn kaarten. Ook Shell noemt beveiligd parkeren op zijn vrachtwagenstations. Wie daarop selecteert, vraagt de uitgever welke van die parkings gecertificeerd zijn.
TAPA EMEA certificeert beveiligde truckparkings in drie niveaus, van 1 voor de zwaarste beveiliging tot 3 voor de lichtste. Een uitgever die beveiligd parkeren aanbiedt, zegt daarmee niet op welk niveau zijn parkings zitten. Vraag dat lijstje op voor u een netwerk kiest.
HVO100, LNG en bio-CNG voor zwaar transport
TotalEnergies dekt met zijn kaart diesel, benzine en een reeks alternatieve brandstoffen. Daar horen aardgas onder druk, bio-aardgas, vloeibaar aardgas en HVO100 in heel België bij, dat laatste een hernieuwbare diesel. Lpg vindt u bij TotalEnergies in 132 stations. Die brandstoffen tellen voor een vloot die haar uitstoot moet verantwoorden, want ze verlagen die uitstoot zonder dat de motor verandert. Rijdt uw vloot deels elektrisch, dan vraagt dat een aparte elektrische laadkaart. Een multimerkkaart dekt die alternatieve brandstoffen alleen waar het partnerstation ze aanbiedt. Vraag per aanbieder na welke stations hernieuwbare diesel voeren.
Kilometerheffing en tol voor vrachtwagens in 2026
De Belgische kilometerheffing geldt voor vrachtwagens boven 3,5 ton en loopt via de boordunit Satellic. Sinds 1 juli 2026 kijkt Vlaanderen daarbij ook naar uw uitstoot.
De CO2-klasse sinds 1 juli 2026, per gewest
De drie gewesten pakten de heffing dit jaar elk anders aan. Alleen Vlaanderen koppelde er een CO2-component aan.
| Gewest | Wat er sinds 1 juli 2026 geldt |
|---|---|
| Vlaanderen | Extra CO2-component bovenop de heffing |
| Wallonië | Geen CO2-component, wel een tariefverhoging |
| Brussel | Geen CO2-component |
Viapass schrijft dat de toeslag vanaf 1 juli 2026 op de Vlaamse tarieven wordt toegepast. Het tarief hangt daar niet meer alleen aan gewichtsklasse en euronorm, maar ook aan de EU CO2-emissieklasse. Die klasse loopt van 1 voor het minst milieuvriendelijke voertuig tot 5 voor uitsluitend nulemissie. Een lagere uitstoot en een lager gewicht drukken allebei het bedrag per kilometer. Vlaanderen volgt daarmee Europese regelgeving die eerder in Duitsland, Oostenrijk en Denemarken inging.
De klasse van uw voertuig bepaalt wat u betaalt, en die moet u zelf opgeven. Viapass stelt daarvoor een CO2-emissieklassecalculator ter beschikking. Volgens Bouwunie loopt de hoogste stijging op tot 40 procent. Wallonië verhoogde zijn heffing met gemiddeld 5,7 procent en Brussel indexeerde zijn tarieven, met de volgende indexering op 1 januari 2027.
De kaarten die tol mee factureren
Uw tolkosten belanden bij verschillende aanbieders op dezelfde factuur als uw brandstof. TotalEnergies zet de europese tol via Eurotrafic in zestien landen op de kaart. DKV Mobility werkt met DKV BOX EUROPE, die via het Europese tolsysteem 19 toldiensten in 16 landen dekt. Die box dekt sinds 1 juli 2026 ook de Nederlandse tolheffing boven 3,5 ton, en rekent ferries mee af. UTA Edenred levert de boordunit UTA One next, gratis geactiveerd, in negentien landen waaronder België, met tot 40 procent korting op de huurvergoeding. Shell zet tolheffing en ferries optioneel op de kaart, en WEX rekent over uw tolkosten een toeslag van tot 5 procent. Een Europese tankkaart bundelt die tolsystemen met de brandstof op dezelfde factuur.
Rijdt uw vloot in meer dan een tolzone?
Erkende aanbieders zetten uw tol, AdBlue en pechverhelping op een factuur, afgestemd op uw rijzones. Ontvang tot 5 voorstellen, gratis en vrijblijvend.
Vergelijk aanbieders voor uw vlootHoe vraagt u accijnzen op professionele diesel terug?
Op professionele diesel vordert u sinds 1 januari 2026 0,1913 euro per liter aan accijnzen terug, volgens transportfederatie UPTR. Dat bedrag loopt niet via uw kaartuitgever maar via de FOD Financiën.
Wie recht heeft op de terugbetaling
Recht op terugbetaling hebben goederenvervoerders met voertuigen boven 7,5 ton maximaal toegelaten massa. Ook personenvervoer met voertuigen van categorie M2 of M3 en taxibedrijven vallen eronder. U heeft een vergunning energieproducten en elektriciteit nodig bij de FOD Financiën, die dit federaal regelt en niet gewestelijk. De terugbetalingsaanvraag dient u in via PDIE, de online toepassing van de FOD; wie dat liever niet doet, houdt daarnaast een papieren procedure.
Het bedrag maakt verschil op vlootniveau. Bij 36.000 liter per vrachtwagen per jaar komt de terugvordering op 6.886,80 euro per voertuig, en bij tien vrachtwagens op 68.868 euro. Dat is bijna tien keer wat twee cent korting per liter oplevert.
De facturatie van uw uitgever telt hierin mee
Een terugvordering steunt op uw facturen, dus de manier waarop uw uitgever factureert, telt mee in de keuze. Shell levert een wekelijkse factuur voor het hele wagenpark, en FleetPass factureert volgens de zesde EU-btw-richtlijn. DKV Mobility recupereert de btw per land, en UTA Edenred geeft tot 40 procent korting op de commissie voor die teruggave. Een kaart die aan een nummerplaat hangt, zet bovendien het verbruik per voertuig op de factuur.
Brandstofkosten voor vrachtwagens zijn 100 procent fiscaal aftrekbaar en de btw is volledig terugvorderbaar bij zuiver professioneel gebruik. Lichte vrachtwagens tot 3,5 ton vallen buiten de regel voor personenbedrijfswagens. Voor die personenwagens met verbrandingsmotor geldt een aftrekverbod bij aankoop vanaf 1 januari 2026.
Een brandstofkaart aanvragen voor een vrachtwagenvloot
Een bedrijfsbrandstofkaart vraagt u aan op bedrijfsnaam, met een ondernemingsnummer of een btw-nummer. TotalEnergies levert alleen aan wie een nummer heeft bij de Kruispuntbank van Ondernemingen en sluit particulieren uit. WEX vraagt een btw-nummer en levert de Esso Card na zeven tot tien werkdagen.
Kredietlimiet en waarborg bij een hoog maandvolume
DKV Mobility voert bij de meeste kaarten een kredietcontrole uit voor de kaart vertrekt. De Fleet Card draagt daarbij een limiet van 1.000 euro, en bij 36.000 liter per jaar is dat krap. DKV zet er geen periode bij, dus vraag na of die limiet per transactie of per maand geldt. InstantFuel gaat de andere kant op en komt zonder kredietcontrole, voor 2,49 US-dollar per maand.
Kaarten koppelen aan nummerplaat of chauffeur
Een kaart per nummerplaat houdt het verbruik per voertuig uit elkaar, en een kaart per chauffeur het verbruik per persoon. Shell werkt met afzonderlijke pincodes en stuurt e-mailalerts vanuit Shell Card Online bij afwijkend gebruik. UTA Edenred zet de naam in reliëf op de kaart, met een pincode per kaart, kaartlimieten en blokkering op elk moment. Bij Q8 bepaalt het aantal kaarten het pakket, en UTA vraagt op zijn aanvraagformulier zelf of uw voertuigen boven of onder 3,5 ton zitten. Vraag bij de aanvraag welke limieten instelbaar zijn, want die staan bij geen enkele uitgever in de tarieflijst.
Hoeveel korting krijgt uw vloot per liter? Vergelijk tot 5 voorstellen
Een tankkaartaanbieder rekent uw korting per liter uit op uw jaarvolume, uw routes en het aantal kaarten dat u nodig hebt. Naast die korting lopen de toeslag over de grens, de tolafhandeling en de administratie van uw accijnsrecuperatie sterk uiteen. Vergelijk tot 5 gratis en vrijblijvende voorstellen en zie welke kaart op uw eigen trajecten het meeste oplevert.
Veelgestelde vragen over tankkaarten voor vrachtwagens
Het antwoord op deze zes hangt telkens aan uw gewicht, uw rijgebied of uw ondernemingsnummer.
Welke tankkaart is het beste in België?
Is er een tankkaart beschikbaar voor vrachtwagens?
Welke tankkaarten zijn gratis?
Kan een zelfstandige transporteur met een vrachtwagen een tankkaart krijgen?
Kan ik als particulier een tankkaart voor vrachtwagens aanvragen?
Is een tankkaart verplicht?
Lees meer
Meerdere wagens en één factuur? Bekijk wat een vloot per kaart betaalt.
Wat gebeurt er tussen de pomp en de factuur? Zie hoe een tankbeurt verloopt.
Waar tankt u het voordeligst? Zie wat stationstype en korting samen opleveren.
Zoekt u een gepubliceerde korting per liter? Zie waar die bij Lukoil geldt.
Rijdt uw vloot kriskras door België? Bekijk wat OCTA+ aan stations opent.
Hebt u al een bijstandscontract? Bekijk wat dat aan korting per liter oplevert.